Preskočiť na obsah

Krásny Deň matiek

Zverejnené 9.5.2021.

Každoročne u nás počas druhej nedele v máji slávime deň matiek. Ide o oslavu a uctenie matky, materstva, materských pút, a hlavne vplyvu matky v spoločnosti, kedy môžeme poďakovať našim mamičkám a ukázať im lásku, ktorú nám celý život dávajú.

Deň matiek patrí medzi najdojemnejšie sviatky – pre každého človeka je jeho matka najdôležitejším človekom na svete. Od detstva až po posledné chvíle pred odchodom z tohto sveta si človek nesie v sebe jedinečný a neopakovateľný obraz svojej matky. Matka, ktorá všetko chápe, odpúšťa, vždy poľutuje a bude stále milovať svoje dieťa bez ohľadu na to, aké ono je.

Byť mamou, je najkrajšie povolanie v živote každej ženy. Deň matiek je špeciálny čas povedať mamám ako ich máme radi, čo pre nás znamenajú a vyjadriť im našu vďačnosť za všetko, čo pre nás urobili.

Dovoľte mi preto, aby som vám v deň sviatku všetkých matiek zaželal najmä zdravie,  nech ste vždy obklopené láskou vašich detí, nech je vám neustále prejavovaná taká úcta a vďaka, akú si bezpochyby zaslúžite, nech z vašich tvári nikdy neschádza úsmev a z vašich sŕdc nech sa nikdy nevytratí radosť.

Ďakujem všetkým mamám za ich lásku a obetavosť a prajem krásny deň matiek.

Jozef Kostura

Starosta obce