Preskočiť na obsah

Nové vozidlo pre DHZ Beloveža

Zverejnené 20.6.2021.

Dňa 16. júna 2021 sa uskutočnilo slávnostné odovzdávanie hasičských vozidiel Iveco Daily pre dobrovoľné hasičské zbory obcí Prešovského kraja.

Slávnostného odovzdávania vozidiel sa zúčastnili prezident HaZZ Pavol Mikulášek, prezident DPO SR Pavol Ceľuch, zastupujúci riaditeľ KR HaZZ v Prešove Peter Kovalík, predseda Krajskej organizácie DPO Marián Rušina, primátor mesta Levoča Miroslav Vilkovský, primátor mesta Bardejov Boris Hanuščak prednostka Mestského úradu mesta Vysoké Tatry Mária Fabryová a prednosta Okresného úradu v Prešove František Höger.

Odovzdávanie nových vozidiel sa konalo v troch etapách:

O 13:00 hod. sa v areáli OR HaZZ v Poprade uskutočnilo odovzdávanie 27 kusov nových vozidiel pre mestá a obce okresov Poprad, Kežmarok, Levoča a Stará Ľubovňa.

O 15.00 hod. sa odovzdávanie hasičskej techniky presunulo do priestorov Tatran Handball Arény v Prešove, kde si kľúče od vozidiel prevzali zástupcovia 34 obcí okresov Prešov, Vranov nad Topľou, Humenné, Svidník, Stropkov a Sabinov.

Záverečná etapa odovzdávania sa uskutočnila o 17.00 hod. na Radničnom námestí v Bardejove, kde si novú hasičskú techniku prevzali zástupcovia 13 obcí okresu Bardejov.

Nové vozidlo Iveco Daily si prevzala aj naša obec zastúpená starostom obce Jozefom Kosturom.

Technika bude určená na ochranu životov, zdravia a majetku obyvateľov.