Preskočiť na obsah

OZNAM 20.03.2021

Zverejnené 20.3.2021.

Vážení občania,

oznamujeme vám,

že dnes 20.3.2021 sa v našej obci netestuje, ale kto potrebuje platný test môže sa ísť otestovať do Hažlína, kde je pre Obec Belovežu vyhradený čas na testovanie od 13 – 15.30 hod

Ďalej Vám oznamujeme, že

Online sčítanie končí 31.3.2021, t. j. o 11 dní a počas tých dní by sa mali sčítať všetci obyvatelia vyplnením elektronického formuláru za seba aj za deti. V prípade ak ich o to požiadajú, mali by pomôcť sčítať sa aj svojim blízkym, ktorí majú/mohli by mať problémy, s elektronickým sčítaním. Podľa zákona o sčítaní môže obec udeliť obyvateľovi, ktorý sa nesčíta sankciu vo výške od 25 do 250 Eur.  Naša obec Beloveža je zatiaľ sčítaná na 77,69%, preto  vás vyzývame, aby ste sa do konca marca sčítali.

Sčítanie je povinné nakoľko všetci obyvatelia Slovenska majú povinnosť sčítať sa vyplnením elektronického formulára, Štatistický úrad SR spolu s Úradom verejného zdravotníctva SR vyzývajú, aby tak obyvatelia urobili elektronicky a pomohli sa elektronicky sčítať aj svojim starším príbuzným, ak ich o to požiadajú.